Rihanna’nın son single çalışması ve Stüdio anları

Son yıllarda düzenlediği zengin çalışmalar ile siyahi bayan şanatçılar arasında zirvenin tek sahibi olan “Rihanna” ve onun son single çalışması “Bitch Better Have My Money” stüdyo kayıt sahneleri ile milyonlarca hayranı tarafından paylaşım rekorları kırdı.Müzik kariyerinde başarısızlık bulunmayan Rihanna bu şarkısı ile de büyük tepkiler yarattı. Dinleyicileri gerçekleri konuşuyor! Rihanna baştan aşağıya aykırı bir tarza sahip. Yaptığı şarkılar Dünya üzerinde milyonlar satıyor ve Rihanna kesinlikle işinde çok usta. Mütevazi tavırları ve ilgi çekici güzelliği bunların yanında cabası.. 2005 yılından bu yana bir çok ödül kazanmıştır. Milyonlarca Single satıp milyonlarca da Albüm satışı vardır. Tarihin en hızlı albüm satan sanatçıları arasındadır. 2005 yılında çıkardığı albümünde Billboardhot100 ‘e 2. sıradan giriş yapmıştır ve ardı arkası gelmeyen başarılar da bunları takip etmiştir. Rihanna bir çok kişiye göre gelmiş geçmiş en iyi POP sanatçısıdır. Bu kadar başarının ardında 3.2 oktavlık sesinin vermiş olduğu şevhet de vardır. Bir çok gencin ilk aşklarını anlık mutluluklarını hüzünlü duygularını yaptığı şarkılarla beraber yansıtmıştır.

Bunların haricinde Rihanna’nın fanlarına verdiği isim “Rihanna Navy”‘dir. 55 milyondan fazla kopya albüm, 180 milyondan fazla single satışı bulunarak  Dünya’daki en çok dijital satış sayısına sahiptir. 18 Mart 2011 tarihine kadar sadece ABD’de 10 milyon albüm, 28 milyondan fazla single satmıştır. Top 50 Digital Songs listesinde en çok satan ve en çok şarkısı olan isim olarak da rekoru vardır. 2008 yılının Dünyanın en çok satan Pop sanatçısı ve Yılın sanatçısı seçilmesi yanı sıra Dünya Müzik Ödülleri’nde yine aynı sene “En İyi Uluslararası Kadın Sanatçısı” seçildi ve BRIT Ödülleri dahil olmak üzere birçok yerden övgü aldı. 22 Bilboard Müzik ödülü, 8 tane Grammy, 8 American Music Awards ödülü topladı.

27 Mart 2015’te beyazperdede yerini alan Home adlı DreamWorks yapımı 3D animasyon filminde Jim Parsons, Steve Martin ve Jennifer Lopez ile birlikte başrolü paylaşan Rihanna, filmde “Tip” adında siyahi bir kızı seslendirdi. Ayrıca filmin soundtrack albümü için “Towards the Sun” adında bir şarkı kaydetmiştir.


 

Rihanna – Bitch Better Have My Money Studio Görüntüleri