İşte 50 Cent’in son çalışması !

Her Albüm çalışması milyonlarca satış yapan ünlü siyahi rap star 50 Cent bu aralar her ne kadar zor günler geçirsede onun müzisyen tarafı ve arkasında yer alan dünyanın en önemli müzik prodüktörleri sanatçıyı ayakta kalmasını sağlıyor.50 Cent geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü rap sanatçıları ile düzenlediği son single çalışmasının basın bültenini yayınlattı.Get Low düet sanatçılarınında güncel hit oranlarının yüksek olması nedeni ile zengin bir PR dönemi yaşıyor ve iyi bir ticari strateji ile hazırlandığı ortada.

Uzun yıllar boyunca RAP müziğin sert adamı 50 cent son zamanlarda şarkı yapmamakla ısrarcı kalmıştı fakat büyü bozuldu kapı açıldı ilham ona da uğradı. Uzun süre şarkı yapmadığı ve ticaretinin varlığı son bulduğu için milyonlarca dolar borca girdi. Evleri, arabaları, yatları, malı mülkü hacizlendi. Ama yılmadı ve tekrar ayağa kalkmak için “GET LOW” dedi..

Çektiği film’ler klipler kariyerine çok şey kattı. Bir çok RAP sanatçısına ilham kaynağı olmayı başaran 50 cent eski konumuna geri dönebilecek mi merak ediliyor açıkçası.

Ve kimmiş diye soruyorsanız

Curtis James Jackson III (d. 6 Temmuz 1975), sahne adıyla 50 Cent, Amerikalı rapçi, aktör ve girişimcidir. Get Rich or Die Tryin’ (2003) ve The Massacre (2005) albümleriyle şöhrete kavuştu. Büyük bir plak şirketinden çıkardığı ilk albümü, Get Rich or Die Tryin’, Amerika Birleşik Devletleri’nde sekiz kez platin plak kazandı. 50 Cent aynı zamanda hip hop grubu G-Unit’in de facto lideri olarak da tanındı.

New York’un Queens bölgesindeki South Jamaica mahallesinde dünyaya gelen Jackson, 1980’lerde Amerika’daki “crack salgını” sırasında henüz 12 yaşındayken uyuşturucu satıcılığına başladı. Rap kariyeri yapmak için uyuşturucu satmayı bıraktı. 2000 senesindeki bir olayda dokuz kurşunla vuruldu. 2002’de Guess Who’s Back? adlı ilk albümünü çıkardıktan sonra, Eminem tarafından keşfedildi ve Interscope Records ile albüm sözleşmesi yaptı. Eminem ve Dr. Dre’nin de yardımıyla yaptığı başarılı albümlerle Jackson, dünyada albümleri en çok satan rapçilerden biri oldu. 2003’te kendisine ait G-Unit Records plak şirketini kurdu ve bu şirket Young Buck,Lloyd Banks ve Tony Yayo gibi isimleri bünyesinde topladı.


50 Cent – Get Low (Lyric Video) ft. Jeremih, T.I., 2 Chainz