Eminem son single çalışmasını yayınladı !

Dünyaca ünlü Rapstar Eminem son single çalışmasının video klibini yayınladı.Eminem hayranları ilk günlerden paylaşım rekorları kırdı.Son zamanlarda yaptığı çalışmalarda dikkatleri üzerine çeken Eminem, son olarak yaptığı “Phenomenal” adlı çalışması ile hayranlarında büyük bir ilgi odağı yarattı.Aslında pek göz önünde bulunmasa da şarkıları hala aktif bir şekilde dinlenen ve hayranlarının vazgeçilmez idolü olan Eminem bu son şarkısında yine kendine özgü bir stil kullanarak verse’lerini anlam dolu kelimelerle doldurarak yine dilimizden düşmeyecek bir şarkıyla bizi karşı karşıya bıraktı. Hepimiz biliyoruz ki RAP dünyasının vazgeçilmez ismi Eminem stilini uzun yıllardır eski okul tutarak günümüze kadar bu özgün tarz müziği doğru PR ve doğru çalışmalar sonucu günümüze kadar getirmeyi başarmış. Burdan da şunu anlıyoruz ki doğru çalışma prensipleri ve doğru PR yapılarak sevenlere ulaşmak aslında imkansız da değil. Sonuç olarak Eminem yine bir bomba daha patlattı. Dünyada ki hayranlarının ise tek istediği tekrar sahnelere dönmesi. Ne derseniz Eminem tekrar hayranlarını sevindirip eski günlerde ki gibi sahnesine geri dönebilecek mi ?

Aslında herşey 2000’li yılların başında baş rol olarak oynadığı “8 Mile” adlı film’i ile tüm RAP severlerin gönlünü çalmıştı ve ardından gelen şarkılarla beraber hızlı bir yükselişe geçmişti. Doğrusunu söylemek gerekirse”8 Mile” en çok da Dünya’nın varoş  diyebileceğiniz her yerinde “Umut” filmi olarak adlandırılmıştır. Çünkü o zamanlar RAP ‘in de revaşta olduğu dönemler olduğu için aslına bakılırsa bir çok çocuğu veya yetişkini bu film sayesinde RAP müziğine davet etmiştir. Hayatı boyunca bir çok başarıya imza atan Eminem kariyerinin ilk dönemlerinde şu başarılara da imza atmıştır:

Marshall Bruce Mathers III, meşhur olduğu sahne adıyla Eminem ya da ikinci kişiliği Slim Shady Akademi ve Grammy ödüllü Amerikalı rapçi, yapımcı ve aktördür. 1999 yılında çıkardığı ilk ciddi albümü The Slim Shady LP ile şöhrete ulaştı ve bu albümle En İyi Rap Albümü dalında Grammy Ödülü kazandı. Bir sonraki albümü The Marshall Mathers LP, en hızlı satan rap albümü olarak tarihe geçti.Bu albümle yakaladığı başarıyla kendi plak şirketi Shady Records’u kuran Eminem, arkadaşlarıyla birlikte planladığı hiphop grubu projesi D12’i de hayata geçirme fırsatı buldu.he Marshall Mathers LP ve üçüncü albümü The Eminem Show ile de Grammy ödüllerini başkasına kaptırmayan Eminem, 2002 yılında kendi hayatını oynadığı 8 Mile filmi için yaptığı Lose Yourself şarkısıyla da En İyi Şarkı dalında ödül kazandı.

Tüm zamanların en iyi rapçilerinden biri olan Eminem, 2005’te çıktığı turlardan sonra bir duraksama dönemine girdi. Ancak daha sonra çalışmalarına devam eden sanatçı, 19 Mayıs 2009’da, 2004’ten beri ilk albümü olan Relapse’i çıkarttı.2010 yılında Eminem yedinci stüdyo albümü Recovery’yi çıkarttı. Albüm, sanatçının ABD’de bir numara olan arka arkaya altıncı albümü oldu ve uluslararası piyasada da başarılı olarak birçok ülkede bir numaraya oturdu. ABD’de Billboard 200 listelerinde 7 hafta boyunca bir numarada kaldı. Sekizinci albümü The Marshall Mathers LP 2, Kasım 2013’te piyasaya çıktı.

Nielsen SoundScan’e göre Eminem 2000’li yılların en çok satan sanatçısıdır ve 100 milyonun üzerinde albüm satmıştır.Bu rakamla gelmiş geçmiş en çok satanlar arasına da girmektedir.Eminem, Rolling Stone dergisinin Tüm Zamanların En Büyük 100 Sanatçısı listesinde 82 numarada yer aldı. Ayrıca Vibe dergisi tarafından 2008 yılında gelmiş geçmiş en iyi rapçi ilan edildi.Şu ana kadar D12 ile birlikte çıkardığı albümler de dahil olmak üzere toplam 10 albümü (8 solo, 2 D12 ile) Billboard Top 200 listesinde 1. sıraya ulaştı.Ayrıca tüm dünyada 13 teklisi listelerde 1 numara oldu. Aralık 2009’da Billboard dergisi tarafından son on yılın sanatçısı ilan edildi.The Eminem Show, The Marshall Mathers LP ve Encore albümlerinin yine Billboard tarafından son on yılın sırasıyla 3.,7.,ve 40.en çok satan albümleri olduğu açıklandı. Billboard’a göre, Eminem’in iki albümü 2000’lerin en çok satan 5 albümü arasında yer alıyor. Eminem, Birleşik Krallık’ta da 12.5 milyon albüm sattı.Kısacası bu büyük başarıları elde edebilmek için oldukça sık çalıştı ve hak ettiği tahtına ulaştı.

Eminem – Phenomenal (Lyric Video)